Πέμπτη, 18 Απριλίου 2024

Α Αθλητικά

Τα ζευγάρια στη δεύτερη φάση του Κυπέλλου Χαλκιδικής

Για την πρώτη φάση του Κυπέλλου Χαλκιδικής αγωνίστηκαν την Κυριακή τέσσερις ομάδες.

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Χαλκιδικής πέρασαν η Θύελλα Στανού που επικράτησε της Νεμέσεως Συκιάς με 5-1 και ο Θερμαϊκός Πορταριάς που κέρδισε τη Δόξα Καλυβών με 4-0.

Σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο λόγω των καιρικών συνθηκών, οι ποδοσφαιριστές του Θερμαϊκού Πορταριάς ανταποκρίθηκαν στις δυσκολίες και συνεχίζουν στην επόμενη φάση του θεσμού. Σκόρερς:
⚽️ Μητράκος
⚽️ Ηρακλός
⚽️ Βαγγλής
⚽️ Χατζηφώτης

Παρότι η Θύελλα Στανού βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ, βρήκε τον τρόπο και γύρισε το παιχνίδι πριν τελειώσει το 1ο ημίχρονο.
Στο 2ο ημίχρονο το γκολ ήρθε νωρίς και από εκεί και πέρα έγινε διαχείρηση του σκορ, αλλά παράλληλα και αρκετές ευκαιρίες για γκολ, τα οποία (2) ήρθαν προς το τέλος του αγώνα.
Ο Ιντρίζι πέτυχε 2 γκολ και οι Ξεφτέρης και Τσιουλάκης έδωσαν από μία ασίστ.