Σάββατο, 28 Ιανουαρίου 2023

Α Αθλητικά

Αποτελέσματα όλων των αγώνων του Σαββατοκύριακου 26-27/11

- Νίκη ψυχολογίας, πρώτη φετινή, για τον νεανικό Διγενή, που χειροκροτήθηκε από τους φιλάθλους του, παίζοντας μόλις με έναν παίκτη άνω των 20 ετών! Οι φιλοξενούμενοι (ΑΟ Σημάντρων) επηρεάστηκαν από τα γκολ που δέχτηκαν με το «καλημέρα» των δύο ημιχρόνων και δεν τα κατάφεραν. Τελικό σκορ 3-0.

- Στο ντέρμπι κορυφής της 7ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Α1 η ομάδα της Σάρτης μοιράστηκε τον βαθμό της ισοπαλίας με τον Αετό Βαρβάρας! Δυνατό παιχνίδι και από τις δυο ομάδες, με πολλές μονομαχίες στο χώρο του κέντρου. Στο πρώτο ημίχρονο, ο ΑΟΣ είχε ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ, όμως ο Αετος Βαρβαρας έπειτα από ολιγωρία της άμυνας προηγήθηκε με 1-0, στο 42’.

- Βαθμολογικές ανάσες σε Άφυτο και Λάκκωμα


ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ( 7η Αγωνιστική)
Ανθεμούς Γαλάτιστας - Ηρακλής Ν. Φώκαιας (2-3)
Αετός Βαρβάρας - Α. Ο. Σάρτης (2-2)
Διγενής Λακκώματος - Α. Ο. Σημάντρων (3-0)
Δόξα Ορμύλιας - Άρης Κασσανδρείας (0-1)
Θερμαϊκός Πορταριάς - Ν. Π. Ο. Ν. Καλλικράτειας (0-3)
Τορωναίος Αφύτου - Νίκη Πολυγύρου (3-0)
Φοίνικας Νικήτης - Π. Ο. Μουδανιών (0-3) α.α

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Αετός Βαρβάρας 17
2. Α. Ο. Σάρτης 17
3. Ν. Π. Ο. Ν. Καλλικράτειας 16
4. Νίκη Πολυγύρου 14
5. Άρης Κασσανδρείας 13
6. Π. Ο. Μουδανιών 13
7. Ηρακλής Νέας Φώκαιας 12
8. Δόξα Ορμύλιας 11
9. Τορωναίος Αφύτου 8
10. Α. Ο. Σημάντρων 7
11. Διγενής Λακκώματος 6
12. Θερμαϊκός Πορταριάς 4
13. Ανθεμούς Γαλάτιστας 0
14. Φοίνικας Νικήτης 0

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - 8η - Σάββατο 3 Δεκεμβρίου στις 15:00
Αετός Βαρβάρας - Ανθεμούς Γαλάτιστας
Ηρακλής Ν. Φώκαιας - Διγενής Λακκώματος
Α. Ο. Σάρτης - Δόξα Ορμύλιας
Α. Ο. Σημάντρων - Θερμαϊκός Πορταριάς
Ν. Π. Ο. Ν. Καλλικράτειας - Τορωναίος Αφύτου
Π. Ο. Μουδανιών - Νίκη Πολυγύρου
Άρης Κασσανδρείας - Φοίνικας Νικήτης (3-0)α.α.


ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - 6η Αγωνιστική
Απόλλων Αρναίας - Νίκη Αμμουλιανής (3-0)
Θύελλα Κρήνης - Τορωναίος Συκιάς (0-0)
Αστέρας Αγίου Νικολάου - Αριστοτέλης Σ/ Σ. (3-1)
Δόξα Καλυβών - Θύελλα Στανού 3-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Δόξα Καλυβών 16
2. Αστέρας Αγ. Νικολάου 15
3. Απόλλων Αρναίας 13
4. Θύελλα Κρήνης 7
5. Αριστοτέλης Σ/Σ 6
6. Τορωναίος Συκιάς 5
7. Θύελλα Στανού 4
8. Νίκη Αμμουλιανής 3

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - 7η - Κυριακή 4 Δεκεμβρίου στις 15:00
Τορωναίος Συκιάς - Νίκη Αμμουλιανής
Αριστοτέλης Σ/Σ- Απόλλων Αρναίας
Θύελλα Στανού - Θύελλα Κρήνης
Δόξα Καλυβών - Αστέρας Αγ. Νικολάου


ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ


ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ. - 5ης Αγωνιστικής
ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ:
Νέμεσις Συκιάς - Α. Σ. Ουρανούπολης (0-2)
Άκανθος Ιερισσού - Αναγέννηση Αγ. Προδρόμου (4-1)
Π. Α. Ο. Δουμπιών - Χολομών Ταξιάρχη (0-1)
Ηρακλής Μ. Παναγίας - Θύελλα Μεταγγιτσίου (3-1)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Α. Σ. Ουρανούπολης 13
2. Άκανθος Ιερισσού 12
3. Ηρακλής Μεγάλης Παναγίας 10
4. Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου 5
5. Π. Α. Ο. Δουμπιών 5
6. Νέμεσις Συκιάς 4
7. Θύελλα Μεταγγιτσίου 4
8. Χολομών Ταξιάρχη 3

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ- 6η
Σάββατο 3 Δεκεμβρίου στις 15:00
Αναγέννηση Αγ. Προδρόμου - Νέμεσις Συκιάς
Κυριακή 4 Δεκεμβρίου στις 11:00
Άκανθος Ιερισσού - Ηρακλής Μεγάλης Παναγίας
Κυριακή 4 Δεκεμβρίου στις 15:00
Θύελλα Μεταγγιτσίου - Π. Α. Ο. Δουμπιών
Χολομών Ταξιάρχη - Α. Σ. Ουρανούπολης

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Α. Σ. Αγίου Μάμα - Αιγέας Παλλήνης (2-5)
ΑΠΟΕΛ Γερακινής - Ελπίς Πολυγύρου (4-2)
Αετός Φούρκας - Αναγέννηση Τρίγλιας (0-3) α.α
Θερμαϊκός Φλογητών - Αναγέννηση Βάβδου (3-0) α.α

Βαθμολογία
1. ΑΠΟΕΛ Γερακινής 13
2. Θερμαϊκός Φλογητών 13
3. Αναγέννηση Τρίγλιας 10
4. Ελπίς Πολυγύρου 9
5. Αιγέας Παλλήνης 6
6. Α. Σ. Αγίου Μάμα 4
7. Αναγέννηση Βάβδου 3
8. Αετός Φούρκας 0

Η Επόμενη Αγωνιστική - 6η
Κυριακή 4 Δεκεμβρίου στις 11:00
Ελπίς Πολυγύρου - Θερμαϊκός Φλογητών
Κυριακή 4 Δεκεμβρίου στις 15:00
Αναγέννηση Τρίγλιας - Α. Σ. Αγίου Μάμα
Αετός Φούρκας - ΑΠΟΕΛ Γερακινής (0-3)α.α.
Αναγέννηση Βάβδου - Αιγέας Παλλήνης (0-3)α.α.

Χαλκιδική, Πολύγυρος, Νέα Μουδανιά

Email: info@halkidikinews.gr


To halkidikinews.gr είναι το πρώτο ειδησεογραφικό site στο νομό Χαλκιδικής και καθημερινά, από τον Μάιο του 2006, σας μεταφέρει αξιόπιστα και εμπεριστατωμένα τις ειδήσεις στη Χαλκιδική.

 

Κοινωνικά Δίκτυα