Παρασκευή, 19 Απριλίου 2024

Α Αθλητικά

ΕΠΣΧ: Το Στρατώνι κέρδισε το ντέρμπι με τη Βαρβάρα με 2 γκολ (0-2)

Το ντέρμπι αυτής της Κυριακής ήταν μεταξύ Αετού Βαρβάρας – ΜΚ Στρατωνίου γιατί και οι δύο ομάδες αναζητούσαν τη νίκη για να παραμείνουν στο «παιχνίδι» της κορυφής. Το Στρατώνι έδειξε την υπεροχή του μέσα στη Βαρβάρα με δύο γκολ.

Στο ντέρμπι της αγωνιστικής ο Αετός δεν έπαιξε καλό ποδόσφαιρο και βρέθηκε να χάνει 0-1 στο πρώτο ημίχρονο με το γκολ του Μελίσση στο 30΄, ενώ ο ίδιος είχε ένα χαμένο πέναλντι στο 25΄.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αετός προσπάθησε να γυρίσει το παιχνίδι, χωρίς όμως να τα καταφέρει απέναντι στην πολύ καλή άμυνα του Στρατωνίου και δέχτηκε δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα, όπου στο 91΄ ο Μετάι, έκανε το 0-2!