Τρίτη, 23 Απριλίου 2024

Α Αθλητικά

Αποτελέσματα αγώνων Σαββάτου 10/10

Τη νίκη πήρε ο ΠΟ Μουδανιών με 3-0 στον πρώτο επίσημο αγώνα του Πρωταθλήματος με την ομάδα ΤΑ Μ.Κ. Στρατωνίου, που διεξήχθη στο γήπεδο των Σημάντρων, χωρίς την παρουσία φιλάθλων λόγω covid-19. Ο Κώστας Σκέμπι έκανε... παρέλαση στο γήπεδο και πέτυχε τα 3 γκολ του αγώνα, εκ των οποίων το 1ο ήταν πέναλτι στο 13ο λεπτό του α΄ημιχρόνου. Ο Σκέμπι πέρσι αγωνίστηκε στην ομάδα της Ολύνθου αναδείχθηκε 2ος σκόρερ στην Α1 Χαλκιδικής με 18 γκολ!

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις και στο πρωτάθλημα η ομάδα της Προποντίδος Ν. Μαρμαρά κάνοντας το 2/2 μετά το ματς κυπέλλου, απέναντι στη Δόξα Ορμύλιας με τελικό σκορ 2-4. Σύμφωνα με τη Δόξα, "σημαντικό λόγο σ' αυτό το αποτέλεσμα έπαιξε η λάθος απόφαση του διαιτητή στο 13ο λεπτό να αποβάλει με απευθείας κόκκινη τον ποδοσφαιριστή Παυλούδη Χρήστο".