Σάββατο, 28 Ιανουαρίου 2023

Α Αθλητικά

Αποτελέσματα όλων των αγώνων του Σαββατοκύριακου 21-22/01

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

- Πρώτη ήττα του Ατού Βαρβάρας από τα Σήμαντρα
- Στην εκπνοή πήρε το τρίποντο η Καλλικράτεια

- Σε ένα πολύ κακό αγωνιστικό χώρο η ομαδα της Κασσάνδρας νίκησε την πάρα πολύ καλή ομάδα του Διγενή Λακκώματος με 3-2. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Λακκώματος μπήκε πιο δυνατά στο αγώνα χάνοντας μια δυο καλές ευκαιρίες. Σιγά σιγά η Κασσάνδρα πήρε τα ηνία του αγώνα και με δύο γκολ του πρώτου σκόρερ της κατηγορίες Σμυρλή έβαλε γερά θεμέλια για μια ακόμα νίκη. Κόντρα στην ροή του αγώνα με ένα απευθείας φάουλ και κακή εκτίμηση του τερματοφυλακα του Άρη έγινε το 2-1. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης μπήκε δυνατά και μετά από ένα ωραίο συνδυασμό ο Νικολαΐδη έκανε το 3-1. Το μόνο που κατάφερε η ομάδα του Λακκώματος ήταν να μειώσει το σκορ με πέναλτι με 3-2.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (13ης αγωνιστικής)
Ανθεμούς Γαλάτιστας - Τορωναίος Αφύτου (0-1)
Π. Ο. Μουδανιών - Θερμαϊκός Πορταριάς (4-0)
Ν. Π. Ο. Νέας Καλλικράτειας - Δόξα Ορμύλιας (2-1)
Άρης Κασσανδρείας - Διγενής Λακκώματος (3-2)
Α. Ο. Σημάντρων - Αετός Βαρβάρας (2-1)
Ηρακλής Νέας Φώκαιας - Α. Ο. Σάρτης (1-3)
Νίκη Πολυγύρου - Φοίνικας Νικήτης (3-0) α .α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:
1. Αετός Βαρβάρας 32
2. Ν. Π. Ο. Ν. Καλλικράτειας 29
3. Άρης Κασσανδρείας 27
4. Νίκη Πολυγύρου 25
5. Α. Ο. Σάρτης 23
6. Π. Ο. Μουδανιών 22
7. Α. Ο. Σημάντρων 20
8. Τορωναίος Αφύτου 20
9. Δόξα Ορμύλιας 18
10. Ηρακλής Ν. Φώκαιας 16
11. Διγενής Λακκώματος 14
12. Ανθεμούς Γαλάτιστας 7
13. Θερμαϊκός Πορταριάς 4
14. Φοίνικας Νικήτης 0


Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - 14η - Σάββατο 28 Ιαν. στις 15:00
Νίκη Πολυγύρου - Ανθεμούς Γαλάτιστας
Τορωναίος Αφύτου - Π. Ο. Μουδανιών
Θερμαϊκός Πορταριάς - Άρης Κασσανδρείας
Δόξα Ορμύλιας - Α. Ο. Σημάντρων
Διγενής Λακκώματος - Α. Ο. Σάρτης
Αετός Βαρβάρας - Ηρακλής Νέας Φώκαιας
Φοίνικας Νικήτης - Ν. Π. Ο. Ν. Καλλικράτειας (0-3)α.α.


Α ΚΑΤΗΟΡΙΑ

Αποτελέσματα 11ης αγωνιστικής:

ΝΙΚΗ ΑΜΜΟΥΛΙΑΝΗΣ - ΑΣΤΗΡ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ (1-2)
ΘΥΕΛΛΑ ΚΡΗΝΗΣ - ΔΟΞΑ ΚΑΛΥΒΩΝ (0-1)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΝΟΥ (5-1)
ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ Σ/Σ (3-1)

Η Βαθμολογία
1. ΑΣΤΗΡ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 30
2. ΔΟΞΑ ΚΑΛΥΒΩΝ 24
3. ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ 22
4. ΤΟΡΩΝΑΙΟΑΣ ΣΥΚΙΑΣ 12
5. ΘΥΕΛΛΑ ΚΡΗΝΗΣ 11
6. ΝΙΚΗ ΑΜΜΟΥΛΙΑΝΗΣ 10
7. ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΝΟΥ 8
8. ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ Σ/Σ 7


Η Επόμενη αγωνιστική (12η):
ΘΥΕΛΛΑ ΚΡΗΝΗΣ - ΝΙΚΗ ΑΜΜΟΥΛΙΑΝΗΣ
ΑΣΤΗΡ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ
ΔΟΞΑ ΚΑΛΥΒΩΝ - ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ
ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΝΟΥ - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ Σ/Σ


Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αποτελεσματα βορείου ομίλου:
ΧΟΛΟΜΩΝ ΤΑΞΙΑΡΧΗ - ΗΡΑΚΛΗΣ Μ. ΠΑΝΑΓΙΑΣ (0-4)
ΝΕΜΕΣΙΣ ΣΥΚΙΑΣ - ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΤΑΓΓΙΤΣΙΟΥ (2-1)
Α.Σ. ΟΥΡΑΝΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΓ. ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ (2-1)
ΠΑΟ ΔΟΥΜΠΙΩΝ - ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ (2-3)

Η βαθμολογια του Βορείου ομίλου:
1. ΑΣ ΟΥΡΑΝΟΥΠΟΛΗΣ 25
2. ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ 22
3. ΗΡΑΚΛΗΣ Μ. ΠΑΝΑΓΙΑΣ 20
4. ΝΕΜΕΣΙΣ ΣΥΚΙΑΣ 16
5. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΓ. ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ 12
6. ΠΑΟ ΔΟΥΜΠΙΩΝ 9
7. ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΤΑΓΓΙΤΣΙΟΥ 5
8. ΧΟΛΟΜΩΝ ΤΑΞΙΑΡΧΗ 4

Η επόμενη αγωνιστικη (11η)
Μ. ΠΑΝΑΓΙΑ - ΑΓ. ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ
ΜΕΤΑΓΓΙΤΣΙ ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ
ΙΕΡΙΣΣΟΣ - ΟΥΡΑΝΟΥΠΟΛΗ
ΔΟΥΜΠΙΑ - ΝΕΜΕΣΙΣ

Αποτελέσματα Νοτίου Ομίλου:
Α.Σ. ΑΓ. ΜΑΜΑ - ΕΛΠΙΣ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ (0-0)
ΑΙΓΕΑΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΡΙΓΛΙΑΣ (1-0)
ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΦΛΟΓΗΤΩΝ - ΑΕΤΟΣ ΦΟΥΡΚΑΣ (3-0)α.α.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΑΒΔΟΥ - ΑΠΟΕΛ ΓΕΡΑΚΙΝΗΣ (0-3)α.α.

βαθμολογία νοτιου ομίλου:
1. ΑΠΟΕΛ ΓΕΡΑΚΙΝΗΣ 23
2. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 20
3. ΑΙΓΕΑΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 19
4. ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΦΛΟΓΗΤΩΝ 18
5. ΕΛΠΙΣ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ 17
6. ΑΣ ΑΓ. ΜΑΜΑ 11
7. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΑΒΔΟΥ 3
8. ΑΕΤΟΣ ΦΟΥΡΚΑΣ 0

Η επόμενη (11η) αγωνιστική:
ΑΠΟΕΛ ΓΕΡΑΚΙΝΗΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΡΙΓΛΙΑΣ
ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΦΛΟΓΗΤΩΝ - ΑΣ. ΑΓ. ΜΑΜΑ
ΕΛΠΙΣ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΑΒΔΟΥ (3-0)α.α.
ΑΕΤΟΣ ΦΟΥΡΚΑΣ - ΑΙΓΕΑΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ (0-3)α.α.

Χαλκιδική, Πολύγυρος, Νέα Μουδανιά

Email: info@halkidikinews.gr


To halkidikinews.gr είναι το πρώτο ειδησεογραφικό site στο νομό Χαλκιδικής και καθημερινά, από τον Μάιο του 2006, σας μεταφέρει αξιόπιστα και εμπεριστατωμένα τις ειδήσεις στη Χαλκιδική.

 

Κοινωνικά Δίκτυα