Τρίτη, 27 Ιουνίου 2017

Α Αθλητικά

Όλα τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου

Αξιολόγηση Χρήστη: 0 / 5

Αστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά
 

Πλούσιο το Σαββατοκύριακο σε φάσεις και γκολ σε όλες τις κατηγορίες. 

 

Το Στρατώνι επικράτησε άνετα του Π.Ο. Μουδανιών με 6 - 0. Σκόρερς: 1-0 Γουγουτσάς, 2-0 Ντινιώτης, 3-0 Μελίσσης, 4-0 Μεμά, 5-0 Μελίσσης, 6-0 Λουϊζίδης

 

Ο Άρης Παλαιοχωρίου συνέτριψε τον Ερμή Ν.Ποτίδαιας μέσα στην έδρα του με 0-8. Σκόρερς : Προβατίδης (3), Κωτάκης (2), Σαμπιασβίλι (2), Κυπαρισσάς

 

Το Σάββατο στον αγώνα Αναγέννηση Βάβδου - Αετός Φούρκας (1-3) οι γηπεδούχοι είχαν παράπονα και σε ανακοίνωσή τους γράφουν τα εξής: «Συγχαρητήρια στον διαιτητή του αγώνα που "έχασε" το ματς από το 5ο λεπτό. Συγχαρητήρια στον επιθετικό της φουρκας για το "καταπληκτικό" γκολ που πέτυχε ενώ ήταν σε θέση οφσάιτ και είχαν σταματήσει όλοι όπως και ο ίδιος. Συγχαρητήρια στον παίχτη της φουρκας που έφτυσε προς τον κόσμο(και φυσικά δεν τιμωρήθηκε). Συγχαρητήρια στον παίχτη της φουρκας που χτύπησε δικό μας παίχτη εκτός φάσης(και φυσικά δεν τιμωρήθηκε). Συγχαρητήρια στους παίχτες τις φουρκας για τις υλικές(και αντρικές) ζημιές που προκάλεσαν στα αποδυτήρια μας. Θα γυρίσει ο τροχός κύριοι να είστε σίγουροι γι αυτό. Καληνύχτα και καλή φώτιση σε όλους».

 

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

A'  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ- 22η αγωνιστική

 

Απόλλων Αρναίας - Νίκη Πολυγύρου 0-3

ΑΟ Σημάντρων - Άκανθος Ιερισσού 1-1

Τορωναίος Αφύτου - ΠΟ Τρίγλιας 1-2

Νέος ΠΟ Καλλικράτειας - ΑΕ Ποντίων Πετραλώνων 3-0

Ερμής Ν. Ποτίδαιας - Άρης Παλαιοχώριου 0-8

Αστήρ Αγ. Νικολάου - Άρης Κασσανδρείας 0-2

Θερμαϊκός Πορταριάς - Αετός Βαρβάρας 0-3 α.α

ΜΚ Στρατωνίου - ΠΟ Μουδανιών 3-0

 

 

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - 17η αγωνιστική 

Βόρειος Όμιλος

Ελπίς Βραστών - Προποντίς Ν. Μαρμαρά 3-3

Δόξα Ορμύλιας - Μ. Αλέξανδρος Νεοχωρίου 1-1

Θύελλα Στανού - Φοίνιξ Νικήτης 3-0

ΠΑΟ Δουμπιών - Τορωναίος Συκιάς 1-2

Αριστοτέλης Σ/Σ - Χολομών Ταξιάρχη 7-0

ΑΟ Σάρτης - Θύελλα Μετταγιτσίου 2-0

Νέμεσις Συκιάς - Χολομών Ρ/Π 2-2

 

Νότιος Όμιλος

Ελπίς Αγ. Παντελεήμωνα - Κύπρος Διονυσίου 2-0

Αναγέννηση Κασσάνδρας - Θερμαϊκός Φλογητών 1-2

Ηρακλής Ν. Φώκαιας - Ανθεμούς Γαλάτιστας 2-2

Αναγέννηση Βάβδου - Αετός Φούρκας 1-3

ΑΟ Χανιώτης - Όλυνθος Ολύνθου 2-2

Θύελλα Κρήνης - Ελπίς Πολυγύρου 3-1

Αναγέννηση Αγ. Προδρόμου - Διγενής Λακκώματος 0-4

 

 

Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Βόρειος όμιλος

Ήφαιστος Γοματίου - Αστέρας Β. Χαλκιδικής 6-4

Νίκη Αμμουλιανής - ΠΟ Σάρτης 7-0

Ηρακλής Μ. Παναγίας - ΑΣ Ουρανούπολης 1-4

Αναγέννηση Ολυμπιάδας - Δόξα Κρήνης 0-5

 

Νότιος όμιλος

Παλλήνη Παλιουρίου - Δόξα Καλυβών 0-3

Αετός Ζωγράφου - Κόσμος Ν. Μουδανιών 2-1

ΑΠΟΕΛ Γερακινής - Νεάπολις Πολυχρόνου /αναβολή/