Παρασκευή, 19 Απριλίου 2024

Α Αθλητικά

Αποτελέσματα των αγώνων του Σαββάτου 4/11

Ένα δυνατό ματς διεξήχθη στη Φούρκα όπου η Κύπρος Διονυσίου πήρε μια μεγάλη νίκη με 2-4 που έκανε την ανατροπή.

Η ομάδα του Διονυσίου άνοιξε το σκορ στο 9' με τον Ντόομι μετά από λαθος των αμυντικών και κλέβοντας την μπάλα, σκόραρε. Αργότερα οι γηπεδούχοι γύρισαν το σκορ σε 2-1 , στο 20' και στο 44'.

Στο δεύτερο μέρος, η Κύπροςέπαιξε με πάθος και αποφασιστικότητα και πέτυχε 3 γκολ και επίσης χάρη σε καταπληκτικές αποκρούσεις του Γιοβανάκη, δεν δέχτηκε άλλο γκολ και ολοκλήρωσε την ανατροπή (στο 80' ο Μπερμπερίδης Χ. το 2-2, στο 87' ο Ζαχαράκης μετά από λάθος του τερματοφύλακα και το 2-3 και στις καθυστερήσεις του αγώνα το 2-4 ο Θεοδωρίδης επίσης από λάθος του τερματοφύλακα). Ο Αετός  Φούρκας ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 10 παίκτες λίγα λεπτά πριν τελειώσει το παιχνίδι.