Παρασκευή, 19 Απριλίου 2024

Α Αθλητικά

Φοίνιξ Νικήτης - Προποντίς Ν. Μαρμαρά 1 - 5

Το σκορ του αγώνα άνοιξε απο νωρίς η ομάδα ου Φοίνικα Νικήτης, μόλις στο 6ο λεπτό.Άμέσως μετά η ομάδα του Ν.Μαρμαρά πήρε τον πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού και κατάφερε και γύρισε το ματς απο το ημίχρονο όπου με ενα πολύ καλό συνδυασμό του Γκοτίνου με τον Κίτα, ο τελευταίος κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 για την Προποντίδα Ν.Μαρμαρά!

Προς το τελος του πρώτου ημιχρόνου ο Τσουρής έκανε το 1-2. Μάλιστα ήταν και το σκορ του ημιχρόνου με ένα πολύ δυνατό σουτ έξω απο την περιοχή.

Στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης η Προποντίδα δεν απειλήθηκε καθόλου εκτός απο ενα σουτ στο οποίο η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι.

Δύο πολύ ωραία γκολ σημείωσε ο Κίτα. Το τελικό αποτέλσμα διαμόρφωσε ο Καντιλάρι με ενα υπέροχο πλασέ !!!